Rīgā tika aizvadīts starptautiskais Tekvon-do ITF čempionāts «Baltijas Dzintara kauss 2019»

teakvando

26. un 27. oktobrī Rīgas Nacionālajā Sporta manēžā notika ikgadējais starptautiskais Tekvon-do čempionāts – “Baltijas Dzintara kauss 2019”. Čempionāta organizators Latvijas Tekvon-do federācija.

“Baltijas Dzintara kauss” tiek rīkots jau desmito reizi un ir kļuvis par ierastu tradīciju tiem, kuri atbalsta veselīgu dzīvesveidu, kā arī aizraujas ar cīņas mākslu Tekvon-do. Pasākuma programmā tika iekļautas sacensību disciplīnas, gan bērniem, gan arī jau pieredzējušākiem sportistiem, taču kā viens no turnīra mērķiem bija padarīt šo pasākumu par sava veida sportiskajiem svētkiem visiem dalībniekiem un klātesošajiem neatkarīgi no vecuma.

Turnīrs ir saņēmis atbalstu no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, kā arī no tādu sponsoru puses kā tirdzniecības tīkla “Mego”, „TORŅU ielas Saldumi”, „Balticom”, no apsardzes firmas „Delta”.

Šogad sacensībās dalību ņēma komandas no 15 klubiem, kas piedalījās sparingā, tuļ disciplīnā un spēka testā. Saistībā ar formalitātēm un sarežģījumiem vīzu noformēšanas jautājumos, neizdevās ierasties sportistu komandām no Uzbekistānas un Mongolijas. Vairāk nekā 40 dalībnieki piedalījās paraugdemonstrējumos turnīra atklāšanas ceremonijas laikā. Pārstāvētās valstis šajā turnīrā – Latvija, Igaunija, Lietuva, Zviedrija, Somija, Grieķija un Ukraina. Pavisam tika iesaistīti 316 dalībnieki: tiesneši, sportisti, treneri, oficiālie pārstāvji, kā arī deju kolektīvi, kas aktīvi piedalījās turnīra atklāšanas ceremonijā un sportistu apbalvošanā.

Čempionāts noritēja augstā līmenī, draudzīgā un siltā atmosfērā. Sacensības divu dienu garumā notika trijās dažādās disciplīnās. Komandu kopvērtējumā, starp visām vecuma grupām, galveno turnīra kausu sīvākajā konkurencē izcīnīja Ukrainas kluba „Maximus” sportisti, otro komandu kopvērtējuma rezultātu un otrās pakāpes kausu ieguva sporta klubs “Katleri” no Tallinas, savukārt, uz pjedestāla trešā pakāpiena nostājās sporta klubs no Pērnavas „Parnu TKD”. Tika noteikti labākie čempionāta sportisti bērnu, kadetu un junioru vecuma grupās.

Latvijas Tekvon-do federācija (LTF) izsaka milzīgu pateicību visiem sportistiem, treneriem, tiesnešiem un klubu vadītājiem, un protams, arī čempionāta “Baltijas Dzintara kauss 2019” sponsoriem, par atbalstu un aktīvu piedalīšanos šajās sacensībās.