Šis rudens Latvijai ir bagāts ar taekvondo notikumiem

teakvando_10_2019

Šis rudens Latvijai ir bagāts ar taekvondo notikumiem. Veiksmīgi noslēdzās pasaules reitinga olimpiskā taekvondo turnīrs RIGA OPEN, kurā piedalījās 307 sportisti no 45 pasaules valstīm. Latvijas sportisti pēc komandu rezultātiem ierindojās 3. vietā 115 komandu konkurencē.

Pagāja tikai divas nedēļas un vienā dienā, 26. oktobrī, uzreiz notika divi turnīri dažādās taekvondo versijās. Ziemeļkorejas taekvon-do versijas cienītāji pulcējās Sporta Manēžā, bet Dienvidkorejas olimpiskās taekvondo versijas sportisti pulcējās Rīgas 15. vidusskolas sporta zālē, lai piedalītos tradicionālajā “Vēstnieka Kausā”.

Korejas vēstnieka kauss notiek jau 5 reizi un tajā tradicionāli piedalās ne tikai Latvijas, bet arī kaimiņvalstu sportisti. Šoreiz turnīrā piedalījās 220 sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas. Turnīra goda viesu vidū bija Taekvondo attīstības fonda (Taekwondo Promotion Foundation) priekšsēdētājs Lī Sana Voks (Dienvidkoreja), kas Latvijā ieradās ar mērķi iepazīties ar taekvondo attīstību Latvijā. Apmeklējuma laikā Lī kungs tikās ar Latvijas Olimpiskās Komitejas ģenerālsekretāru Žoržu Tikmeru, lai apspriestu māsu Tarvidu potenciālo dalību Olimpiskajās Spēlēs. Tikšanās ar galvaspilsētas vicemēru Vadimu Baranniku laikā Rīgas Domē tika pārrunāta kopīgu taekvondo projektu īstenošana galvaspilsētā. Fonda delegācija apmeklēja arī Valmieras 5. vidusskolu, kur no šī gada septembra ar Fonda un Dienvidkorejas vēstniecības atbalstu no šī gada septembra sporta stundu laikā notiek taekvondo nodarbības. Fonda pārstāvji augstu novērtēja Latvijas taekvondo federācijas darbu un vienojās par tālāko sadarbību uz taekvondo bāzes veidotu izglītības programmu attīstībai Latvijā.

Par Fonda delegācijas vizītes Latvijā noslēguma pasākumu kļuva taekvondo turnīrs “Korejas vēstnieka kauss”. Šogad pirmo reizi turnīra vēsturē tika izmantotas jaunas elektroniskās vestes Daedo MARVEL. Ekipējumu izmēģināja paši jaunākie dalībnieki 7-9 gadu vecuma grupā. Izmēģinājums izdevās veiksmīgi un daudzi treneri izteica vēlmi turpināt izmantot šo ekipējumu arī nākotnē. Lietuvas taekvondo federācijas prezidents Aleksandras Laonavičus, kas apmeklēja arī turnīra atklāšanas ceremoniju, izteica vēlmi organizēt turnīrus pašiem jaunākajiem sportistiem arī savā valstī.

Komandu rezultāti turnīra tabulā parādīja faktisko situāciju olimpiskā taekvondo Latvijā. Pirmo vietu komandu kopvērtējumā ieguva Rīgas klubs HANSU, apliecinot Latvijā spēcīgākā kluba statusu. HANSU komandas paraugdemonstrējumi atklāšanas ceremonijas laikā iepriecināja gan mūsu viesus no Korejas, gan arī lielo skatītāju skaitu. Otro vietu ieguva LTKMF komanda, kuru veido piecu klubu pārstāvji (Rīga, Saldus, Jelgava, Mārupe, Bauska). Trešo vietu komandu kopvērtējumā ieguva Igaunijas kluba IDABLOOK komanda.

Lielu atbalstu sacensību organizēšanā un norisē sniedza Dienvidkorejas Republikas vēstniecība Latvijā un personīgi Dienvidkorejas vēstnieks Latvijā Hans Seongs Žins, Rīgas Domes Kultūras un sporta departaments un personīgi vicemērs Vadims Baranniks, uzņēmuma Daedo filiāle Baltijā, viesnīca MERCUR RIGA CENTRS.  Informatīvo atbalstu sniedza žurnāla TAEKWONDO AKTUEEL redaktore Sibilla Maijere (Vācija), kas žurnāla nākamajos numuros publicēs apjomīgu reportāžu par taekvondo notikumiem Latvijā.