Noslēgušās sacensības loka šaušanā

1

Sestdien, 24. novembrī, Rīgas Nacionālajā Sporta manēžā risinājās “Rīgas čempionāts loka šaušanā 2018”. Šogad sacensībās piedalījās 159 sportisti no deviņām valstīm: Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas, Igaunijas, Krievijas, Kazahstanas, Moldovas, Somijas un Latvijas.

Tās ir lielākās loku šaušanas sacensības Latvijā, kas parāda, ka loka šaušanas sportistus interesē liela mēroga sacensības, jo dalībnieku skaits pieaug gadu no gada.

Loka šāvēji startēja četras kategorijās – rekursīvā (R), kompaktā (C), neaprīkotā (N) un tradicionālā (T). Sportistu vidū bija Latvijas, Baltijas, Pasaules un Eiropas rekordisti, kā arī Pasaules, Eiropas, Latvijas un Baltijas čempioni. Tostarp arī sportisti, kas ieguvuši Eiropas kausu, kā arī Londonas un Rio olimpisko spēļu dalībnieki. Līdz ar to sacensību kvalifikācijas līmenis bija ļoti augsts. Sacensības tiesāja pieaicināti Eiropas kvalifikācijas tiesneši, kas nenoliedzami, krietni paaugstināja sacensību statusu.

Rīgas čempioni:

Rimma Matvejeva (LV) un Dan Olaru (MDA) – rekursīvs loks; Emily Hoim (EST) un Maksim Zakharenko (RUS) – kompaktloks; Marina Rjabkova (LV) un Aleksandr Zalivakin (RUS) – neaprīkots loks; Inge Sirkel-Suviste (EST) un Kulgar Kolk (EST) – tradicionāls loks.

Sacensības organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar  Latvijas loka šaušanas federāciju. Čempionātu atbalstīja viestnīca „Islande Hotel Riga” un A/S „Venden”.

Plašāka informācija par sacensību norisi: www.archery.lv, www.facebook.com, http://ianseo.net/Details.php?toId=4492.