BOČIA TURNĪRS NOSLĒDZIES

bocija_16_1

Šī gada 6.oktobrī Rīgas sociālās aprūpes, dienas aprūpes centru un citu sociālo pakalpojumu klientiem – jauniešiem un pieaugušiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem  jau  piekto reizi bija iespēja piedalīties ikgadējās Bočia sacensībās. Turnīru organizēja biedrība „Rīgas pilsētas „Rūpju bērns”” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu.

Sacensības norisinājās Rīgas Nacionālajā sporta manēžā un tajās piedalījās 16 komandas no 9 dažādām Rīgas sociālās aprūpes iestādēm: DAC “Kopā”, specializētās galdniecības darbnīcas  “Skaida”, DAC “Cerību māja”, DAC “Cerību ligzda”, DAC “Mēness māja”, DAC “Saule” , Sociālās aprūpes centra „Rīga” filiālēm „Baldone”, „Kalnciems” un „Teika”.

Turnīra ietvaros tika aizvadītas kopā 32 aizrautīgas spēles. To tiesāšanā tika piesaistīti brīvprātīgie – studenti no Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijas.

BOČIA TURNĪRA REZULTĀTI

  1. BALDONE – 2 (Sociālās aprūpes centra „Rīga” filiāle „Baldone”);
  2. BALDONE – 1 (Sociālās aprūpes centra „Rīga” filiāle „Baldone”);
  3. SKAIDA (Specializētā galdniecības darbnīca „Skaida”);
  4. SAULE – 2 ( DAC „Saule”);

5.-8. SMAIDIŅI ( DAC „Cerību māja”);

5.-8. OPTIMISTI( DAC „Cerību māja”);

5.-8. FIKSIE (DAC „Cerību ligzda”);

5.-8. JESTRĀS BITES ( DAC „Kopā”);

9.-12. PILNMĒNESS (DAC „Mēness māja”);

9.-12. KALNCIEMS-1 (Sociālās aprūpes centra „Rīga” filiāle „Kalnciems”);

9.-12. KALNCIEMS-2 (Sociālās aprūpes centra „Rīga” filiāle „Kalnciems”);

9.-12. SAULE – 1 ( DAC „Saule”);

13.-16. AŠĀS BITES (Fonds „Kopā”);

13.-16. ZĪLES UN KASTAŅI (Sociālās aprūpes centra „Rīga” filiāle „Teika”);

13.-16. JAUTRIE GLĀBĒJI ( DAC „Cerību māja”);

13.-16. ĀTRIE  ( DAC „Cerību ligzda”).

Bočia spēļu starplaikos dalībniekiem bija iespēja piedalīties sportiskās atrakcijās un pārbaudīt savu spēku, precizitāti un veiklību. Katrā atrakcijā tika noteikti trīs labākie rezultātu uzrādītāji, kas saņēma diplomus un balvas.

Lūk, dažu dalībnieku pārdomas par aizritējušām sacensībām:

„Es, DAC „Cerību ligzda” klients Juris [..] uz visiem 100% esmu apmierināts sakarā ar bočia sacensībām. Man bija ļoti patīkami ieraudzīt Sporta manēžas zālē jauno grīdas segumu, speciāli adaptēto priekš bočia spēles. [..] Man bija liels prieks par Baldones komandām. Padomā tikai! Jau otro gadu pēc kārtas viņi dala starp sevi zeltu un sudrabu! Man pat ir priekš Jums ierosinājums, ja nākamgad Baldones pārstāvji jau trešo gadu pēc kārtas atkārtos savus rezultātus, izsniegt viņiem kaut kādu speciālo balvu. Bet mums pašiem vēl vajag trenēties, trenēties un vēlreiz trenēties!” Juris, komanda„Fiksie”

„Esmu ļoti priecīga, ka piedalījos bočia turnīrā. Man patīk spēlēt bočia. Man patika kā bija noorganizēts bočia turnīrs, ka mūs gaidīja komandas no citiem dienas centriem, atmosfēra, ka bija pazīstami cilvēki. Laiks bija jauks un patika fotografēties. Mēs gatavojāmies un sapņojām par to, kā būs sacensībās. Mēs dabūjām diplomu un kārbu ar zefīru. Nepatika tikai, ka apsaukājās.” Jana, komanda ”Jestrās bites”

„Organizētāji mūs atbalstīja, kad mēs dejojām. Patika tiesneši, kuri taisnīgi tiesāja, atrakcijas un spēles… ietilpīga zāle… un tas, ka uz vietas bija arī medmāsa… iespējas satikties ar citām komandām. Visām komandām, kuras piedalījās tika saldumi un diplomi. Tas ir patīkami, paceļ noskaņojumu (kaut arī neuzvarējām). Paldies jums! Ceram, ka nākošgad arī būs iespēja piedalīties!”Ilona, komanda ”Ašās bites”:

Liels paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos un sadarbības partneriem par atbalstu Bočia turnīra organizēšanā.

 

Informāciju sagatavoja: Biedrības „Rīgas pilsētas „Rūpju bērns” izpilddirektore, sacensību galvenā tiesnese Ieva Krusta.