TUVOJAS TRADICIONĀLĀS BOČIA SACENSĪBAS

bocia_16
Jau piekto gadu pēc kārtas Rīgas Nacionālajā sporta manēžā notiks tradicionālais Bočia turnīrs jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem. šogad turnīrs notiks 6. oktobrī. Turnīra ietvaros tiks noskaidrotas 3 spēcīgākās komandas.

Bočia turnīrā aicinātas piedalīties komandas no Rīgas sociālās aprūpes un dienas aprūpes centriem, specializētājām darbnīcām un grupu dzīvokļiem jauniešiem un pieaugušiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Komandu iepriekšēja pieteikšanās turnīram līdz š.g. 4.oktobrim.

Bočia ir sporta spēle, kuras pirmsākumi ir meklējami Senās Romas impērijas laikā.  Mūsdienās bočia ļoti plaši tiek spēlēta visā pasaulē, jo īpaši cilvēku ar  īpašām vajadzībām vidū. Tā ir iekļauta Paralimpisko spēļu programmā. Latvijā bočia ieviesa Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija, kas jau kopš 1998.gada organizē Latvijas čempionātus šajā sporta veidā, ar atlases turnīriem katrā novadā.

Bočia spēļu starplaikos sacensību dalībniekiem būs iespēja izmēģināt spēkus dažādās sportiskās atrakcijās.

Sacensības organizē biedrība „Rīgas pilsētas „Rūpju bērns”” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu.

Papildus informācija: tālr. 67144194, 28456678, Ieva Krusta.

Visiem turnīra dalībniekiem, pavadošam personālam un līdzjutējiem ieeja manēžā atļauta tikai sporta apavos.